м. Ромни, вул. Аптекарська, 10

7-10-09, 067-585-53-53, 095-585-53-53, 073-585-53-53 support@trkideal.com

Безпека

– Що може загрожувати в Інтернеті?

– усілякі мережні атаки

– крадіжка пароля з подальшим використанням

– упровадження на ваш комп’ютер вірусів і троянів

– підключення до вашого комп’ютера з корисливими цілями

 

– Як максимально захистити себе від крадіжки пароля чи несанкціонованого доступу до комп’ютера?

– Відмовтеся від опції “запам’ятовувати пароль” і по можливості від використання скриптів

– Змінюйте досить часто паролі

– Одержавши лист із прикріпленим файлом, утримаєтесь від відкриття цього файлу, якщо адреса людини Вам незнайома або малознайома

– Завантажуючи чергову програму, будьте обережні, іноді, так поширюються віруси і трояни. Особливо остерігайтеся програм, що нав’язуються!

– Відкривайте отримані ззовні документи WORD & EXCEL для перегляду програмою “Швидкий перегляд” або спеціальними переглядачами, що виключають виконання макросів

– Відмовтеся від спільного використання файлів і принтерів вашого комп’ютера (у властивостях мережі не повинне бути галки “файли цього комп’ютера можуть бути загальними”) (якщо не використовується локальна мережа). Залишіть тільки протокол TCP/IP і контролер віддаленого доступу.

– При використанні локальної мережі зі спільними ресурсами ставте паролі на усі використовувані ресурси, хоч якось ускладнивши задачу зловмисникові. Майте на увазі, що існують програми здатні зламувати ці паролі, тому легкий пароль у виді “qwerty” швидше за все, буде зламаний.

 

– Я чув, що трояна можливо отримати по почті! Як це виглядає?

Поштою Ви можете одержати зовсім необразливе повідомлення з пристебнутим файлом, і Вам буде рекомендовано відкрити його для одержання більш докладної інформації. Авторами буде прикладено чимало зусиль, щоб спровокувати Вас відкрити цей файл! Файл, швидше за все, буде виглядати як архів, у якому крім “корисної інформації” буде впроваджений агент-трояна, що подбає про те, щоб забезпечити собі самозапуск і максимум скритності. Троян при цьому може бути як структури клієнт-сервер (по типу В), так і простим мережним додатком, що піклується про передачу по мережі авторові-зловмисникові цікавлячої його інформації, наприклад файл паролів.

 

– Як уникнути проблем?

1) Намагайтеся встановлювати останні оновлення для Windows і програм. У Мережі багато вірусів, що самозапускаються, що автоматично активуються вже при перегляді заголовка листа, наприклад якщо Ви приймаєте пошту за допомогою Outlook Express без установлених “заплаток” безпеки.

2) Використовуйте самі нові антивірусні програми по можливості з останніми відновленнями.

3) Не треба залишати свою адресу електронної пошти на серверах сумнівного змісту.

4) Ніколи не відповідайте на листи спамерів – тим самим Ви даєте їм знати, що Ваша адреса реально існує і пошта, що туди надходить, читається власником. Якщо в їхньому листі сказано, що Ви можете виключити себе з листа розсилання, пославши по визначеній адресі вказівка “unsubscribe me” або “remove”,- найчастіше це неправда. Повірвши цьому, Ви тільки підтвердите, що Ваша адреса існує і доступний для подальших розсилань.

5) Не варто посилати на адресу спамера купи сміття. Можливо, Ви невірно визначили, звідки в дійсності прийшов спам, і постраждають люди, що не мають до спаму ніякого відношення.

6) При відвідуванні розважальних сайтів – не встановлювати програмні продукти, що, за словами творців, дозволяють збільшити швидкість роботи в Інтернеті, зробити вихід у Мережу безкоштовним. Необхідно виявляти обережність і при одержанні електронних листів, що пропонують використання подібних програм.

 

– Як захистити себе від кражі паролів?

– не зберігати пароль у програмах, що пропонують збереження пароля;

– не довіряти свій логін і пароль стороннім;

– при введенні пароля дотримуватись елементарних норм конфіденційності;

– бути обережним при використанні програм, що прислані Вам по електронній пошті або отримані з інших не надійних з погляду безпеки джерел.

– використовувати останні версії антивірусних пакетів для контролю Вашої кореспонденції;

– час від часу змінювати пароль (наші рекомендації – щомісяця).

– вибирати паролі відповідно до правил, зазначеними нижче;

 

– Як мені вибрати надійний пароль?

– пароль повинен містити від 6 до 127 символів – рядкових і прописних букв, небуквених символів (тобто цифр, знаків пунктуації, спеціальних символів);

– пароль не повинний містити повторюваних підряд букв, а також букв, що йдуть в алфавітному або в порядку зворотньому алфавітному;

– пароль не повинний містити слів на будь-яких мовах, у тому числі і російських слів, набраних англійськими буквами;

– у паролі не може бути двох або більш символів, що знаходяться поруч на клавіатурі по горизонталі, вертикалі або діагоналі;

– пароль не повинен містити вхідного імені, імені людини, назви місця або речі, номера телефону, номери або марки машини, дати народження або інших дат.